Infiintare societate

Infiintare societate

Echipa noastra de consultanti in domeniul corporate din cadrul Coltuc si asociatii te poate ajuta cu infiintare societate. Sa economisesti astfel timp si resurse financiare importante, precum si sa diminuezi posibilele riscuri care ar putea aparea. In cazul in care procedurile si termenele limita nu sunt urmate corect.Vezi si #livecoltuc

Serviciile noastre de infiintare includ:

 • Consultanta privind pasii care trebuie urmati si documentele necesare in vederea constituirii companiei;
 • Consultanta si recomandari privind tipul entitatii potrivite ideii/planului de afaceri;
 • Redactarea Actului Constitutiv si a celorlalte documente necesare pentru inregistrare;
 • Redactarea si depunerea cererii de inregistrare la Registrul Comertului;
 • Inregistrarea la autoritatile fiscale –  in scopuri de TVA, impozit pe venit si in Registrul operatorilor intracomunitari (ROI);
 • Obtinerea licentelor necesare desfasurarii unor activitati speciale, daca este cazul;
 • Depunerea capitalului social si deschiderea conturilor bancare;
 • Reprezentare in fata Registrului Comertului.

In plus, putem pregati toate documentele necesare pentru deschiderea unui cont bancar pentru compania nou-infiintata, precum si servicii de administrare a acestuia (conform instructiunilor si aprobarii tale).

Suntem constienti de faptul ca procesul de constituire este doar prima provocare a unei noi afaceri, de aceea te putem sprijini cu un set de servicii complete menite sa asigure functionarea deplina a companiei tale.

economisesti timp si resurse financiare importante, precum si sa diminuezi posibilele riscuri care ar putea aparea in cazul in care procedurile si termenele limita nu sunt urmate corect.

Serviciile noastre de infiintare includ:

 • Consultanta privind pasii care trebuie urmati si documentele necesare in vederea constituirii companiei;
 • Consultanta si recomandari privind tipul entitatii potrivite ideii/planului de afaceri;
 • Redactarea Actului Constitutiv si a celorlalte documente necesare pentru inregistrare;
 • Redactarea si depunerea cererii de inregistrare la Registrul Comertului;
 • Inregistrarea la autoritatile fiscale –  in scopuri de TVA, impozit pe venit si in Registrul operatorilor intracomunitari (ROI);
 • Obtinerea licentelor necesare desfasurarii unor activitati speciale, daca este cazul;
 • Depunerea capitalului social si deschiderea conturilor bancare;
 • Reprezentare in fata Registrului Comertului.

In plus, putem pregati toate documentele necesare pentru deschiderea unui cont bancar pentru compania nou-infiintata, precum si servicii de administrare a acestuia (conform instructiunilor si aprobarii tale).

Suntem constienti de faptul ca procesul de constituire este doar prima provocare a unei noi afaceri, de aceea te putem sprijini cu un set de servicii complete menite sa asigure functionarea deplina a companiei tale.

Lasă un comentariu